ورود کاربران

رمز خود را فراموش کرده‌ام

هنوز ثبت نام نکرده‌ام

ایمیل:
نام:
نام خانوادگی:
لطفا عبارت امنیتی زیر را بازنویسی کنید:

دوست عزيز، برای شركت در مسابقه نیاز به ثبت نام شما در سایت می‌باشد. به افرادی كه در 5 مسابقه جواب صحیح داده‌اند،‌ به قيد قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.

همچنین در صورتی كه شرایط عضویت پرديس را داشته باشيد می‌توانيد از مزايای زیر استفاده كنید.

  • از تخفیف ویژه ١٠٪ جهت خرید کارت‌های اینترنت و تلفن بین‌المللی برخوردار شوید
  • از عضویت رایگان خبرنامه‌های الکترونیک و نشریات پردیس برخوردار شوید.
  • ادامه ...

خبرهای حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات

1400/06/29

خبرها » ایلان ماسک رئیس جمهور آمریکا را بخاطر نادیده گرفتن موفقیت Inspiration4 مسخره کرد


 

ایلان ماسک در توییت جدیدی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا را به خاطر نادیده گرفتن دستاورد بزرگ اسپیس ایکس در ارسال نخستین فضاپیمای حامل شهروندان عادی به مدار زمین مسخره کرد. ماسک قبلا گفته بود ترجیح می‌دهد از دنیای سیاست دور بماند اما حالا دوباره به این فضا وارد شده است.

 

به دنبال بازگشت موفق سرنشینان ماموریت Inspiration4، یکی از ۶۰ میلیون دنبال‌کننده مدیرعامل اسپیس ایکس از او پرسید: «رئیس جمهور آمریکا به ۴ فضانورد جدید آمریکا که صدها میلیون دلار برای بیمارستان «سنت جود» پول جمع کرده‌اند، حتی اشاره کوچکی هم نداشته. به نظرتان علت این اتفاق چیست؟» ایلان ماسک در پاسخ نوشت: «هنوز در خواب به سر می‌برد.»

 

اشاره ماسک به در خواب بودن رئیس جمهور آمریکا احتمالا ارجاعی به اظهارات دونالد ترامپ در طول کارزار انتخاباتی ۲۰۲۰ است که در آن از بایدن با عنوان «جو خوابالو» اسم برده بود. ترامپ چند وقت پیش در آستانه دیدار بایدن با رئیس جمهور روسیه در بیانیه‌ای گفته بود: «برای بایدن در دیدار با پوتین آرزوی موفقیت می‌کنم – فقط امیدوارم در حین جلسه خوابت نبرد. سلام گرمم را به [پوتین] برسان.»

 

اسپیس ایکس معمولا رابطه خوبی با دولت آمریکا داشته و قراردادهای متعددی با آن‌ها بسته است. این شرکت اخیرا طی قراردادی ۲.۸۹ میلیارد دلاری برای ساخت ماه‌نشین با ناسا وارد همکاری شده بود. با این حال، وزارت دادگستری آمریکا در حال انجام تحقیقات درباره اسپیس ایکس است چون گفته می‌شد که این شرکت با اتکا به وضعیت شهروندی افراد شرایط تبعیض‌آمیزی را در استخدام نیروهای جدید در پیش گرفته است.

 

ایلان ماسک همچنین به عنوان مدیرعامل تسلا اخیر از طرح پیشنهادی دولت بایدن برای اختصاص مشوق‌های ۴۵۰۰ دلاری به خریداران مدل‌های خاصی از وسایل نقلیه برقی ابراز نارضایتی کرده بود. در یکی از قیدهای این طرح گفته شده بود که خودروهای برقی باید در خاک آمریکا و با تایید اتحادیه ساخته شده باشند.

منبع: www.ictna.ir باز شدن در پنجره جدید