ورود کاربران

رمز خود را فراموش کرده‌ام

هنوز ثبت نام نکرده‌ام

ایمیل:
نام:
نام خانوادگی:
لطفا عبارت امنیتی زیر را بازنویسی کنید:

دوست عزيز، برای شركت در مسابقه نیاز به ثبت نام شما در سایت می‌باشد. به افرادی كه در 5 مسابقه جواب صحیح داده‌اند،‌ به قيد قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.

همچنین در صورتی كه شرایط عضویت پرديس را داشته باشيد می‌توانيد از مزايای زیر استفاده كنید.

  • از تخفیف ویژه ١٠٪ جهت خرید کارت‌های اینترنت و تلفن بین‌المللی برخوردار شوید
  • از عضویت رایگان خبرنامه‌های الکترونیک و نشریات پردیس برخوردار شوید.
  • ادامه ...

خبرهای حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات

1400/06/26

خبرها » کره جنوبی گوگل را ۱۸۰ میلیون دلار جریمه کرد


 

کره جنوبی گوگل را به خاطر سوء استفاده از قدرت و اجبار سازندگان گوشی هوشمند برای استفاده از سیستم‌های پرداخت خود ۱۷۶.۸ میلیون دلار جریمه کرده است.

به گزارش تسنیم، کره جنوبی در روز سه‌شنبه گوگل را 180 میلیون دلار به خاطر سوء استفاده از تسلط خود بر سیستم‌های اپراتوری موبایل و بازارهای اپلیکیشن جریمه کرد.

 

این جدیدترین اقدام قانونی علیه غول‌های بزرگ فناوری در سراسر جهان است و درست چند هفته پس از آن صورت گرفت که کره جنوبی قانونی وضع کرده مبنی بر اینکه اپراتورهای بزرگ اپ استور مثل گوگل و اپل اجازه ندارند سازندگان نرم افزار را به استفاده از سیستم‌های پرداخت خود مجبور کنند و این کار آنها را غیرقانونی اعلام کرده است.

 

هفته گذشته یک قاضی آمریکایی به اپل دستور داد کنترل خود بر سیستم پرداخت اپ استور را کاهش دهد. گوگل و اپل بر بازار اپلیکیشن های آنلاین در کره جنوبی تسلط دارند. کره جنوبی دوازدهمین اقتصاد بزرگ دنیا است و به قدرت فناوری‌ شناخته می‌شود.

 

کمیسیون تجارت عادلانه کره جنوبی از 2016 گوگل را به خاطر ممانعت عامدانه از سازندگان گوشی هوشمند داخلی مثل سامسونگ برای استفاده از سیستم های اندروید خودشان، مورد بررسی قرار داده است. این کمیسیون اعلام کرد گوگل مانع رقابت بازار می‌شود و اجازه نمی دهد سازندگان گوشی هوشمند انواع جدید اندروید به عنوان «اندروید فورکس» را در دستگاه های خود نصب کنند.

 

کره جنوبی گوگل را 207.4 میلیارد وون معادل 176.8 میلیون دلار جریمه کرده و از این شرکت بزرگ فناوری خواسته درست عمل کند.

منبع: www.ictna.ir باز شدن در پنجره جدید