ورود کاربران

رمز خود را فراموش کرده‌ام

هنوز ثبت نام نکرده‌ام

ایمیل:
نام:
نام خانوادگی:
لطفا عبارت امنیتی زیر را بازنویسی کنید:

دوست عزيز، برای شركت در مسابقه نیاز به ثبت نام شما در سایت می‌باشد. به افرادی كه در 5 مسابقه جواب صحیح داده‌اند،‌ به قيد قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.

همچنین در صورتی كه شرایط عضویت پرديس را داشته باشيد می‌توانيد از مزايای زیر استفاده كنید.

  • از تخفیف ویژه ١٠٪ جهت خرید کارت‌های اینترنت و تلفن بین‌المللی برخوردار شوید
  • از عضویت رایگان خبرنامه‌های الکترونیک و نشریات پردیس برخوردار شوید.
  • ادامه ...

خبرهای حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات

1398/10/24

خبرها » دامنه اینترنتی آپارات به دلیل تحریم‌های فناوری از کار افتاد


سرویس اشتراک‌گذاری ویدیو آپارات از دقایقی پیش به دلیل از کار افتادن دامنه اینترنتی از دسترس خارج شده و به گفته‌ مدیرعامل آپارات، علت این اتفاق تحریم‌های بین‌المللی است.

 

شرکت خدمات دهنده دامنه اینترنتی آپارات enom است که میزبانی دامنه بسیاری از سایتهای ایرانی را برعهده دارد.

 

البته این اختلال در برخی از اپراتورها به صورت مقطعی وجود دارد و شواهد نشان می‌دهند که برخی از کاربران بدون مشکل می‌توانند به این سرویس دسترسی داشته باشند که احتمال داده می‌شود کش باشد.

 

در ادامه می‌توانید وضعیت این اختلال را در رادارهای ابر آروان مشاهده کنید.

 

 

 

در همین راستا محمد جواد شکوری، مدیر عامل صبا ایده (آپارات) در اکانت توییتر خود علت اصلی این اتفاق را تحریم‌ها عنوان کرده است.

 

 

شکوری مقدم نوشت: «‏متاسفانه بدلیل اعمال تحریم‌های بین المللی از طرف شرکت ثبت کننده دامنه، آپارات بدون اطلاع قبلی، ناگهان از دسترس خارج شد. در حال انتقال به شرکت ثبت دامنه جدید هستیم، امیدواریم این فرایند بیش از یک روز زمان نبرد. کاش فقط درگیر تحریم بودیم!»

 

اختلال دسترسی به سرویس آپارات از صبح امروز آغاز شده و حال باید دید تیم فنی آپارات قادر به حل این مشکل و انتقال آپارات به شرکت ثبت دامنه جدید در کمتر از 1 روز خواهد بود یا خیر.

 

هرچند تحریمهای اینترنتی تا پیش از این مشکلات بسیاری را برای کسب و کارهای بخش تکنولوژی ایران به وجود آورده اما این نخستین بار است که یک سایت پربازدید ایرانی به خاطر تحریم‌ها، کنترل خود روی دامنه اینترنتی را از دست میدهد. حذف دسترسی آپارات به دامنه اینترنتی این نگرانی را هم به وجود آورده که سایر شرکتهای تکنولوژی ایرانی هم ممکن است دچار چنین مشکلاتی شوند.

منبع: www.ictna.ir باز شدن در پنجره جدید