ورود کاربران

رمز خود را فراموش کرده‌ام

هنوز ثبت نام نکرده‌ام

ایمیل:
نام:
نام خانوادگی:
لطفا عبارت امنیتی زیر را بازنویسی کنید:

دوست عزيز، برای شركت در مسابقه نیاز به ثبت نام شما در سایت می‌باشد. به افرادی كه در 5 مسابقه جواب صحیح داده‌اند،‌ به قيد قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.

همچنین در صورتی كه شرایط عضویت پرديس را داشته باشيد می‌توانيد از مزايای زیر استفاده كنید.

  • از تخفیف ویژه ١٠٪ جهت خرید کارت‌های اینترنت و تلفن بین‌المللی برخوردار شوید
  • از عضویت رایگان خبرنامه‌های الکترونیک و نشریات پردیس برخوردار شوید.
  • ادامه ...

خبرهای حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات

1398/07/20

خبرها » دومین پیاده‌روی فضایی برای تعویض باتری‌های ایستگاه بین‌المللی انجام شد


 

دو فضانورد سازمان فضایی آمریکا (ناسا) دیروز جمعه یک پیاده‌روی فضایی هفت ساعته را برای تعویض باتری‌های ایستگاه بین‌المللی فضایی انجام دادند. این، دومین پیاده‌روی از هفت پیاده‌روی است که باید در ماه اکتبر برای تعویض این باتری‌ها انجام شود.

 

به گزارش خبرگزاری شین‌هوا، دو فضانورد به نام‌های «کریستینا کاچ» و «اندرو مورگان» ساعت ۲:۲۳ دقیقه بعدازظهر جمعه به وقت منطقه زمانی شرق آمریکا، پیاده‌روی فضایی خود را به اتمام رساندند.

 

طبق اعلام ناسا، این پیاده‌روی فضایی حدود شش ساعت و ۴۵ دقیقه بطول انجامید. پیاده‌روی فضایی روز جمعه در ادامه پیاده‌روی فضایی یکشنبه گذشته برای تعویض باتری‌های نیکل- هیدروژنی ایستگاه بین‌المللی فضایی با باتری‌های جدیدتر و قوی‌تر لیتیوم - یونی صورت گرفت. 

 

این باتری‌های جدید، ظرفیت انرژی بهبود یافته‌ای را برای انجام کارها ارائه می‌دهند و در عین حال وزن و حجم کمتری نسبت به باتری‌های نیکل- هیدروژنی دارند.

 

طبق اعلام ناسا، فضانوردان ساکن ایستگاه بین‌المللی فضایی در نظر دارند هشت پیاده‌روی دیگر طی سه ماه آینده انجام دهند. در شانزدهم اکتبر (۲۴ مهر)، مورگان و «جسیکا میر» فضانورد ناسا قرار است برای ادامه تعویض باتری یک پیاده‌روی فضایی دیگر انجام دهند.

 

اعضای خدمه ایستگاه بین‌المللی فضایی تا کنون ۲۲۰ پیاده‌روی فضایی برای حمایت از مونتاژ و نگهداری این آزمایشگاه در حال چرخش انجام داده‌اند که در مجموع ۵۷ روز و ۱۳ ساعت و ۱۲ دقیقه در خارج از این ایستگاه فعالیت کرده‌اند.

منبع: www.ictna.ir باز شدن در پنجره جدید