ورود کاربران

رمز خود را فراموش کرده‌ام

هنوز ثبت نام نکرده‌ام

ایمیل:
نام:
نام خانوادگی:
لطفا عبارت امنیتی زیر را بازنویسی کنید:

دوست عزيز، برای شركت در مسابقه نیاز به ثبت نام شما در سایت می‌باشد. به افرادی كه در 5 مسابقه جواب صحیح داده‌اند،‌ به قيد قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.

همچنین در صورتی كه شرایط عضویت پرديس را داشته باشيد می‌توانيد از مزايای زیر استفاده كنید.

  • از تخفیف ویژه ١٠٪ جهت خرید کارت‌های اینترنت و تلفن بین‌المللی برخوردار شوید
  • از عضویت رایگان خبرنامه‌های الکترونیک و نشریات پردیس برخوردار شوید.
  • ادامه ...

خبرهای حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات

1398/07/20

خبرها » بی اطلاعی آمریکایی ها از بدیهیات دنیای فناوری


نتایج یک بررسی که توسط موسسه تحقیقاتی پیو در آمریکا انجام شده، نشان می دهد اکثر مردم این کشور اطلاعات بسیار نازلی در مورد مسائل بسیار مشهور در دنیای فناوری دارند.

 

 

 به نقل از آسین ایج، موسسه تحقیقاتی پیو در آمریکا سوالاتی را در حوزه فناوری از ۴۲۷۲ نفر پرسیده که نشان می دهد تنها ۲۰ درصد از مردم این کشور در زمینه امنیت سایبری، موضوعات مربوط به حریم شخصی و شبکه های اجتماعی اطلاعات قابل قبولی دارند.

 

به عنوان مثال تنها ۱۵ درصد از آمریکایی ها توانسته اند هویت جک دورسی مدیرعامل توئیتر را با دیدن عکسی از وی شناسایی کنند و این در حالی است که میلیون ها نفر از اتباع این کشور از توئیتر استفاده می کنند.

 

 

 

 

نکته جالب دیگر اینکه تنها ۲۹ درصد از آمریکایی ها می دانند واتس اپ و اینستگرام متعلق به فیس بوک هستند و تعداد زیادی از مردم این کشور از موضوع مذکور اطلاعی ندارند. از مجموع پاسخ دهندگان تنها ۲۰ درصد دقیقا می دانستند که هر دو شرکت واتس اپ و اینستگرام در تملک فیس بوک هستند.

 

اطلاعات آمریکایی ها در حوزه امنیت آنلاین هم وضعیت مناسبی ندارد و به عنوان مثال تنها ۳۰ درصد آمریکایی ها می دانند که استفاده از استاندارد https موجب رمزگذاری اطلاعات رد وبدل شده می گردد. البته ۵۹ درصد از آنها می دانستند که تبلیغات دیجیتال بزرگترین منبع درآمد شبکه های اجتماعی است.

 

تنها ۲۸ درصد از آمریکایی ها با شیوه تایید صلاحیت دومرحله ای برای ورود به سایت ها آشنایی دارند و تنها ۲۴ درصد از آنها از کارکرد قابلیت مرور شخصی در برخی مرورگرها برای افزایش امنیت افراد آگاهی دارند.

منبع: www.ictna.ir باز شدن در پنجره جدید