ورود کاربران

رمز خود را فراموش کرده‌ام

هنوز ثبت نام نکرده‌ام

ایمیل:
نام:
نام خانوادگی:
لطفا عبارت امنیتی زیر را بازنویسی کنید:

دوست عزيز، برای شركت در مسابقه نیاز به ثبت نام شما در سایت می‌باشد. به افرادی كه در 5 مسابقه جواب صحیح داده‌اند،‌ به قيد قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.

همچنین در صورتی كه شرایط عضویت پرديس را داشته باشيد می‌توانيد از مزايای زیر استفاده كنید.

  • از تخفیف ویژه ١٠٪ جهت خرید کارت‌های اینترنت و تلفن بین‌المللی برخوردار شوید
  • از عضویت رایگان خبرنامه‌های الکترونیک و نشریات پردیس برخوردار شوید.
  • ادامه ...

خبرهای حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات

1398/03/22

خبرها » تاکسی‌های پرنده، این بار در آسمان ملبورن


بنابر گزارش رسانه‌های خبری، شرکت تاکسیرانی آمریکایی اوبر (Uber) پس از آمریکا این بار پروژه تاکسی‌های هلیکوپتری خود را در آسمان استرالیا اجرا می‌کند.

 

تارنمای بی بی سی انگلیسی روز چهارشنبه گزارش داد، پرواز آزمایشی تاکسی‌های پرنده این شرکت از سال ۲۰۲۰ میلادی در آسمان ملبورن آغاز شده و مسافران از سال ۲۰۲۳ می‌توانند در ازای پرداخت هزینه تعیین شده از این سرویس تاکسیرانی استفاده کنند.

 

به این ترتیب ملبورن نخستین شهر بین‌المللی است که به فهرست شهرهایی چون لس‌آنجلس و دالاس که سرویس تاکسی‌های پرنده اوبر ایر (Uber Air) برای نخستین بار در آنها به طور آزمایشی اجرا خواهد شد ملحق می‌شود.

 

شرکت های متعددی در حال طراحی و ساخت تاکسی‌های پرنده به عنوان وسیله‌ای برای حمل و نقل مسافر در آینده هستند.

 

به گفته اوبر، گسترش صنعت مسافربری هوایی می‌تواند از شدت ترافیک در شهرها بکاهد.

 

شرکت تاکسیرانی اوبر با مدیریت دارا خسروشاهی ایرانی تبار در پروژه تاکسی های پرنده خود با ناسا و ارتش آمریکا همکاری می‌کند و دو شرکت هواپیماسازی Embraer و Pipistrel را برای این منظور به خدمت گرفته است. این کمپانی سال گذشته اعلام کرد که قصد دارد لابراتوری را برای ساخت تاکسی‌های پرنده در پاریس افتتاح کند.

 

اما اوبر در نقشه‌های بلند پروازانه خود تنها نیست. دوبی نخستین پرواز آزمایشی سرویس پهپاد مسافربری خود را در سال ۲۰۱۷ انجام داد و شرکتی که به لری پیج بنیانگذار گوگل تعلق دارد، از یک تاکسی پرنده برقی و خودکار رونمایی کرده است که می تواند تا سرعت ۱۸۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند.

منبع: www.ictna.ir باز شدن در پنجره جدید