ورود کاربران

رمز خود را فراموش کرده‌ام

هنوز ثبت نام نکرده‌ام

ایمیل:
نام:
نام خانوادگی:
لطفا عبارت امنیتی زیر را بازنویسی کنید:

دوست عزيز، برای شركت در مسابقه نیاز به ثبت نام شما در سایت می‌باشد. به افرادی كه در 5 مسابقه جواب صحیح داده‌اند،‌ به قيد قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.

همچنین در صورتی كه شرایط عضویت پرديس را داشته باشيد می‌توانيد از مزايای زیر استفاده كنید.

  • از تخفیف ویژه ١٠٪ جهت خرید کارت‌های اینترنت و تلفن بین‌المللی برخوردار شوید
  • از عضویت رایگان خبرنامه‌های الکترونیک و نشریات پردیس برخوردار شوید.
  • ادامه ...

خبرهای حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات

1398/01/24

خبرها » رقابت آمازون و مایکروسافت بر سر قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری پنتاگون


پروژه محاسبه ابری پنتاگون موسوم به "JEDI" با سرمایه هنگفت ۱۰ میلیارد دلاری خود، نام‌های بزرگ دنیای فناوری را به خود جلب کرده است و بزرگانی همچون مایکروسافت و آمازون در حال رقابت برای تصاحب آن هستند.

 

آمازون و مایکروسافت دو شرکت نهایی هستند که در حال تقلا برای تصاحب قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری محاسبه ابری وزارت دفاع آمریکا هستند.

 

مهاجرت پنتاگون به محاسبه ابری که به نام پروژه "JEDI" شناخته می‌شود، در سال ۲۰۱۷ اعلام شد و برخی از بزرگترین شرکت‌های دنیا از آن زمان در رقابت برای اجرای آن بوده‌اند.

 

برنده شدن در تصاحب این قرارداد درست مثل مسابقات تلویزیونی شده است. به طوری که بزرگترین شرکت‌های فناوری دنیا نظیر آی‌بی‌ام، اوراکل، مایکروسافت، گوگل و آمازون پیشنهادات خود را برای تصاحب آن ارائه داده‌اند و در آخر این مایکروسافت و آمازون بودند که فینالیست شدند.

 

حتی در این فرآیند، اوراکل از یکی از کارمندان آمازون که قبلاً روی JEDI کار می‌کرد به دلیل تأثیر منفی وی روی فرآیند انتخاب، شکایت کرد. با این حال پنتاگون این ادعا را رد می‌کند.

 

آمازون و مایکروسافت هر دو در حال حاضر به شدت بر محاسبات ابری تمرکز کرده‌اند و تصاحب یک قرارداد دولتی آن هم در این اندازه به نفع هر دو خواهد بود و در واقع یک معامله دو سر سود برای آنها است.

 

برنده این قرارداد اواسط ماه ژوئیه اعلام خواهد شد.

منبع: www.ictna.ir باز شدن در پنجره جدید