ورود کاربران

رمز خود را فراموش کرده‌ام

هنوز ثبت نام نکرده‌ام

ایمیل:
نام:
نام خانوادگی:
لطفا عبارت امنیتی زیر را بازنویسی کنید:

دوست عزيز، برای شركت در مسابقه نیاز به ثبت نام شما در سایت می‌باشد. به افرادی كه در 5 مسابقه جواب صحیح داده‌اند،‌ به قيد قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.

همچنین در صورتی كه شرایط عضویت پرديس را داشته باشيد می‌توانيد از مزايای زیر استفاده كنید.

  • از تخفیف ویژه ١٠٪ جهت خرید کارت‌های اینترنت و تلفن بین‌المللی برخوردار شوید
  • از عضویت رایگان خبرنامه‌های الکترونیک و نشریات پردیس برخوردار شوید.
  • ادامه ...

خبرهای حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات

1398/01/21

خبرها » چین به دنبال ممنوعیت استخراج بیت کوین


به گفته خبرگزاری رویترز در شانگهای، بر اساس فهرست پیش‌نویس‌های فعالیت صنعتی، مرکز اصلی برنامه‌ریزی اقتصادی و صنعتی چین به دنبال ممنوعیت استخراج بیت کوین در این کشور است. این اقدام در ادامه‌ی فشار دولت بر روی بخش ارز دیجیتال در چین خواهد بود.

 

کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات چین (NDRC) روز دوشنبه اعلام کرد که افکار عمومی را درباره فهرست تجدیدنظر از صنایعی که قصد محدود کردن یا حذف آن‌ها را دارد، دنبال خواهد کرد. گفتنی است که این فهرست اولین بار در سال ۲۰۱۱ منتشر شد.

 

پیش‌نویس فهرست تجدیدنظر، استخراج ارزهای دیجیتال که شامل بیت کوین نیز می‌شد را به جمع ۴۵۰ فعالیت دیگر اضافه کرد که طبق نظر کمیسیون با مقررات مربوط همخوانی نداشتند، خطرناک و اتلاف منابع تلقی می‌شدند و همچنین محیط زیست را آلوده می‌کردند.

 

در این پیش‌نویس به موعد معین یا چگونگی ممنوعیت عملیات ماینینگ بیت کوین اشاره‌ای نشده است که می‌تواند به معنی توقف تدریجی فعالیت‌های فهرست شده باشد. عموم تا ۷ام مِی فرصت دارند تا درباره این پیش‌نویس دیدگاه خود را ارائه دهند.

 

سکیوریتیز تایمز، روزنامه دولتی چین، با اشاره به صنعت ارزهای دیجیتال امروز اعلام کرد که فهرست پیش‌نویس، به وضوح نگرش دولت را در قبال سیاست صنعتی این کشور نشان می‌دهد.

 

ارزهای دیجیتال در چین از سال ۲۰۱۷ زیر ذره‌بین دولت و قانون‌گذاران قرار گرفته است. در سال ۲۰۱۷ قانون‌گذاران این کشور عرضه اولیه سکه و فعالیت صرافی‌های محلی ارز دیجیتال را در این کشور ممنوع اعلام کردند.

 

دولت چین حتی فعالیت استخراج را در این کشور محدود و بسیاری از شرکت‌ها، از جمله بزرگترین تولیدکنننده دستگاه‌های استخراج، را به ایجاد مقر اصلی در نقاط دیگر وادار کرد.

 

شرکت‌های چینی در بین بزرگترین تولیدکنندگان سخت‌افزارهای استخراج بیت کوین در جهان قرار دارند. به گزارش رویترز در سال گذشته، دست کم سه شرکت تولیدکننده دستگاه‌های ماینینگ به دنبال جمع‌آوری میلیاردها دلار از طریق عرضه اولیه سهام در هنگ‌کنگ بودند. اما در نهایت تنها یکی از این شرکت‌ها به نام کنان (Canaan Inc) موفق به انجام این امر شد.

منبع: www.ictna.ir باز شدن در پنجره جدید