ورود کاربران

رمز خود را فراموش کرده‌ام

هنوز ثبت نام نکرده‌ام

ایمیل:
نام:
نام خانوادگی:
لطفا عبارت امنیتی زیر را بازنویسی کنید:

دوست عزيز، برای شركت در مسابقه نیاز به ثبت نام شما در سایت می‌باشد. به افرادی كه در 5 مسابقه جواب صحیح داده‌اند،‌ به قيد قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.

همچنین در صورتی كه شرایط عضویت پرديس را داشته باشيد می‌توانيد از مزايای زیر استفاده كنید.

  • از تخفیف ویژه ١٠٪ جهت خرید کارت‌های اینترنت و تلفن بین‌المللی برخوردار شوید
  • از عضویت رایگان خبرنامه‌های الکترونیک و نشریات پردیس برخوردار شوید.
  • ادامه ...

خبرهای حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات

1396/12/16

خبرها » یک‌سوم رایانه‌های جهان مبتنی بر ویندوز ۱۰ هستند!


همکاران سیستم- مرکز تحقیقاتی Netmarketshare این ماه آمار دقیق را منتشر کرد که برای مشخص شدن وضعیت بازار جهانی سیستم‌های عامل اهمیت فراوان داشت. به خصوص برای شرکت مایکروسافت با سیستم عامل ویندوز ۱۰ این گزارش اطلاعات ارزشمندی را به اشتراک گذاشت.

 

به گزارش وب‌سایت theinquirer؛ ویندوز ۸ یکی از بزرگترین مشکلات مایکروسافت در کسب و کار نرم‌افزار بود و با این جود نسخه قبلی یعنی ویندوز ۷ توانست بیشترین محبوبیت را بین کاربران به دست آورد. طی ماه گذشته ۰.۷۸ درصد از سهم ویندوز ۷ کاسته شد تا این پلتفرم در مجموع صاحب ۴۱.۴۶ درصد از بازار جهانی سیستم‌های عامل باشد و این در حالی بود که سهم ویندوز ۱۰ نیز با کاهش ۰.۲۳ درصدی به ۳۴.۰۶ درصد رسید.

 

در این میان سیستم عامل ویندوز ۸.x صاحب ۶.۹۲ درصد از بازار بود و ویندوز ایکس‌پی نیز موفق شد ۴.۷ بازار را در اختیار داشته باشد.

سهم سیستم عامل MacOS اپل هم اندکی تفاوت را تجربه کرد. نسخه macOS ۱۰.۱۳ در این دوره زمانی با رشد ۰.۵ درصدی صاحب ۴.۹۶ درصد از بازار جهانی شد و این در حالی بود که نسخه ۱۰.۱۲ با کاهش اندک حدود ۰.۴۷ درصد از این بازار را به خود اختصاص داد.

لینوکس نیز با رشد ۰.۵ درصدی توانست ۱.۴۶ درصد از بازار جهانی رایانه‌های رومیزی را تحت پوشش قرار دهد.

منبع: www.ictna.ir باز شدن در پنجره جدید