ورود کاربران

رمز خود را فراموش کرده‌ام

هنوز ثبت نام نکرده‌ام

ایمیل:
نام:
نام خانوادگی:
لطفا عبارت امنیتی زیر را بازنویسی کنید:

دوست عزيز، برای شركت در مسابقه نیاز به ثبت نام شما در سایت می‌باشد. به افرادی كه در 5 مسابقه جواب صحیح داده‌اند،‌ به قيد قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.

همچنین در صورتی كه شرایط عضویت پرديس را داشته باشيد می‌توانيد از مزايای زیر استفاده كنید.

 • از تخفیف ویژه ١٠٪ جهت خرید کارت‌های اینترنت و تلفن بین‌المللی برخوردار شوید
 • از عضویت رایگان خبرنامه‌های الکترونیک و نشریات پردیس برخوردار شوید.
 • ادامه ...

IT & ICT News

 • در همایش شهر هوشمند مطرح شد: سرمایه‌گذاری در ۵G مقرون‌به‌صرفه نیست

  1398/09/19

  حاضران در پنل «عدم قطعیت‌های توسعه نسل ۵ ارتباطات (۵G) در شهرهای هوشمند» در همایش تهران هوشمند تأکید کردند با توجه به مشکلات موجود و نبود زیرساخت‌ها، سرمایه‌گذاری روی ۵G مقرون‌به‌صرفه نیست و می‌توان از فناوری‌های موجود، حداکثر استفاده را برد.    در پنلی که در روز دوم همایش تهران هوشمند برگزار شد، محمود جراحی، عضو شورای راهبردی تهران هوشمند، نسترن محسنی، معاون امور رادیوئی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، مرتضی طاهری‌بخش، معاون فنی و توسعه شبکه همراه اول و وحید شاه‌منصوری، استادیار دانشگاه تهران حضور داشتند و عدم قطعیت‌های توسعه ۵G در کشور را بررسی کردند.


 • چالش‌های نسل بعدی شبکه موبایل در کشور؛ 5G به ایران بیاید که چکار کند؟

  1398/09/19

    در سومین همایش شهر هوشمند در مورد چالش‌های نسل بعد اینترنت همراه یا همان 5G صبحت‌های جالب توجهی مطرح شد؛ برخی از کارشناسان این پنل پرسشی را مطرح کردند مبنی بر اینکه اساسا 5G در حال حاضر در ایران به چه کار می‌آید و آیا هیچ مشتری برای این فناوری وجود دارد؟   باید تقاضایی برای 5G وجود داشته باشد       «نسترن محسنی» معاون امور رادیوئی سازمان رگولاتوری در این همایش با اشاره به جمعیت ۲.


 • ایران کیش در الکامپ قم

  1398/09/19

  شرکت کارت اعتباری ایران کیش در بیست و دومین نمایشگاه الکامپ قم حضور پپدا می کند.   این شرکت از امروز تا 22 آذر ماه در این نمایشگاه واقع در بلوار امام موسی صدر محل دائمی نمایشگاه های قم،  از ساعت 16 الی 22 چشم انتظار علاقه مندان حوزه صنعت پرداخت الکترونیک است .   بیست و دومین نمایشگاه الکامپ قم همراه با برگزاری کارگاه های تجاری سازی استارت آپ ها، راه اندازی و توسعه استارت آپ ها، اینترنت اشیا و شهر هوشمند، تجاری سازی سرویس های شهرداری خواهد بود.


 • سقف انتقال وجه غیرحضوری به ۱۰۰ میلیون تومان در روز محدود می‌شود

  1398/09/19

  از ۲۰ آذر ماه، تراکنش‌های کلیه‌ی سامانه‌های بین بانکی به ازای هر شخص در ۲۴ ساعت از درگاه‌های غیرحضوری به یک میلیارد ریال محدود می‌شود.   بانک مرکزی با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد در ادامه‌ی اجرای الزامات مبارزه با پولشویی و مدیریت جریان وجوه در کشور، محدودیتی در سقف انتقال وجه غیرحضوری برای هر فرد در یک روز اعمال خواهد شد.


 • تمامی راهکارها برای مدیریت هوشمند ترافیک

  1398/09/19

     در رویداد دو روزه تهران هوشمند در پنل تخصصی مدیریت هوشمند ترافیک، کارشناسان و متخصصان این حوزه راهکارهای خود را برای رفع معضل ترافیک پایتخت در راستای هوشمندسازی ارائه دادند.   محسن پور سید آقایی مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک تهران روز سه شنبه با اشاره به شاخص‌های پایش ترافیک و آلودگی ها اظهار داشت: مردم نیاز دارند تا از شاخص ها اطلاع داشته باشند و این خواست عمومی است که شاخص های بررسی در اختیار مردم قرار گیرد.


 • جلسه شورای عالی فضای مجازی ۲۳ آذرماه برگزار می شود

  1398/09/19

    جلسه شورای عالی فضای مجازی به ریاست حسن روحانی رئیس جمهور و با حضور روسای قوا، روز شنبه ۲۳ آذرماه برگزار می شود.    پس از حدود دو ماه وقفه، جلسه شورای عالی فضای مجازی با حضور سران قوا و اعضای حقیقی و حقوقی این شورا، بعدازظهر روز شنبه ۲۳ آذرماه برگزار خواهد شد.   شورای عالی فضای مجازی از ۱۳ مهرماه ۹۸ تاکنون جلسه ای نداشته است.


 • قرار نیست شبکه ملی اطلاعات جایگزین اینترنت جهانی شود/آخرین وضعیت ساماندهی کنکور

  1398/09/19

    دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر این‌که قرار نیست شبکه ملی اطلاعات جایگزین اینترنت جهانی شود، گفت: این شبکه داده‌های ملی کشور را مدیریت می‌کند تا اگر اینترنت جهانی قطع شد، کشور با مشکل مواجه نشود.    سعیدرضا عاملی امروز در نشست خبری که به مناسبت سی و پنجمین سالگرد تاسیس شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، در خصوص ورود شورا به تصویب لوایح آموزش عالی، اظهار کرد: مقام معظم رهبری فرمودند در اموری که شورای عالی انقلاب فرهنگی ورود کرده است، مجلس ورود نیابد.


 • آمار شفافی در بخش‌های حاکمیتی وجود ندارد

  1398/09/19

    آمار تمیز و شفافی در بخش‌های حاکمیتی برای برنامه‌ریزی دقیق وجود ندارد.  رئیس مرکز آمار و رصد شهری شهرداری تهران با بیان این مطلب در در پنل مدیریت هوشمند ترافیک سومین همایش شهرهوشمند گفت: «به عنوان مثال پس از بررسی‌ها و آمارگیری دقیق مشخص شد ۴۹۲ هزار مجوز تاکسی در تهران وجود دارد که بسیار بیشتر از سقف مجوزی ۸۰ هزار تایی است که تعیین شده است.


 • طرح دو فوریتی مجلس برای جلوگیری از قطع اینترنت

  1398/09/19

  جمعی از نمایندگان مجلس طرح دو فوریت «الزام دسترسی به خدمات اینترنت» برای جلوگیری از قطعی اینترنت در شرایط اضطرار بدون مجوز مجلس را تقدیم هیات رئیسه کردند.    حمیده زرآبادی، عضو کمیسیون مخابرات مجلس روز گذشته (۱۸ آذرماه) در صفحه توئیتری خود خبر از تهیه طرحی دوفوریتی داد که در صورت تصویب، اعمال هرگونه قطعی یا محدودیت اینترنت بدون مجوز مجلس ممنوع باشد.


 • اسباب بازی های هوشمند تهدیدی برای امنیت کودکان

  1398/09/19

    محققان امنیتی هشدار می دهند که اسباب بازی های هوشمند قابل اتصال به اینترنت، آسیب پذیری هایی دارند که باعث می شود کودکان استفاده کننده از آنها در معرض خطر قرار بگیرند.   به نقل از یاهونیوز، این اسباب بازی ها به علت قابلیت ارتباط با شبکه های ارتباطی و از جمله اینترنت به افراد غریبه امکان می دهند کودکان را مشاهده کرده، با آنها صحبت کنند و سواستفاده های مختلفی را به عمل آورند.


Last Next 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... Previous First