ورود کاربران

رمز خود را فراموش کرده‌ام

هنوز ثبت نام نکرده‌ام

ایمیل:
نام:
نام خانوادگی:
لطفا عبارت امنیتی زیر را بازنویسی کنید:

دوست عزيز، برای شركت در مسابقه نیاز به ثبت نام شما در سایت می‌باشد. به افرادی كه در 5 مسابقه جواب صحیح داده‌اند،‌ به قيد قرعه جوایزی اهدا خواهد شد.

همچنین در صورتی كه شرایط عضویت پرديس را داشته باشيد می‌توانيد از مزايای زیر استفاده كنید.

 • از تخفیف ویژه ١٠٪ جهت خرید کارت‌های اینترنت و تلفن بین‌المللی برخوردار شوید
 • از عضویت رایگان خبرنامه‌های الکترونیک و نشریات پردیس برخوردار شوید.
 • ادامه ...

خبرهای حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات

 • جزئیات پرداخت یارانه تجاری سازی فناوری اعلام شد

  1397/09/05

  جزئیات شیوه نامه تخصیص یارانه تجاری سازی فناوری به قراردادهای فروش و سرمایه گذاری در نمایشگاه دستاوردهای هفته ملی پژوهش و فناوری اعلام شد.   در این شیوه نامه آمده است: «تجاری سازی و فروش دستاوردهای پژوهشی و فناورانه دانشگاه ها و مراکز فناوری کشور جزو اهداف اصلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دستگاه های وابسته است.


 • انجمن انفورماتیک ایران چهلمین سال فعالیت اش را جشن می گیرد

  1397/08/30

  عصر امروز، چهلمین سال فعالیت انجمن انفورماتیک ایران، در مراسمی گرامی داشته می شود.   انجمن انفورماتیک ایران یک انجمن علمی است که در مهر ماه 1357 برای ترویج کاربردهای صحیح انفورماتیک و ایجاد ارتباط بین متخصصان این رشته در ایران تاسیس شد. حالا در چهلمین سالگرد فعالیت این انجمن، در مراسمی علاوه بر سخنرانی تعدادی از پیشکسوتان صنعت فناوری اطلاعات کشور، از اعضای هیات مدیره های ادوار گذشته انجمن تجلیل و قدردانی خواهد شد.


 • سیلیکون‌ولی بعد از ژاپن و لندن

  1397/08/30

  شرکت آمار و ارقام «۲thinknow» به تازگی فهرست پیشرفته‌ترین شهرهای دنیا از نظر وجود شرکت‌های فناوری را در سال ۲۰۱۸ منتشر کرد که برخلاف انتظار نام «سیلیکون ولی» در صدر این فهرست دیده نمی‌شود و توکیو در رده اول قرار دارد.   به گزارش «ایسنا» و به نقل از بیزینس اینسایدر، در رتبه‌بندی سالانه نوآورترین شهرهای دنیا که از طرف شرکت «۲thinknow» اعلام شده است، بر خلاف انتظار سانفرانسیسکو که «سیلیکون‌ولی» (قطب شرکت‌های فناوری جهان) را در خود جای داده، در جایگاه نخست قرار نگرفته است.


 • رداخت‌یارها برای ارائه درخواست فعالیت به شاپرک تا اول آذر فرصت دارند

  1397/08/30

  متقاضیان پرداخت‌یاری تا اول آذر ماه فرصت دارند تا تقاضاهای خود را به شاپرک ارائه دهند. به گزارش پیوست پرداخت‌یارهایی که تا کنون اقدام به ارائه درخواست‌ خود در قالب تقاضای فعالیت پرداختیاری به شاپرک نکرده‌اند و هم‌اکنون در حال سرویس‌دهی به مشتریانشان هستند اتصال‌ آنها به پایانه‌های فروش و درگاه‌های پرداخت بعد ازا ین تاریخ اعلام شده قطع خواهد شد.


 • رفیق روزهای سخت

  1397/08/30

  خود را در موقعیت یک بحران تجسم و تصور کنید که بر اثر آن تمام خطوط ارتباطی از بین رفته، اینترنت وجود ندارد و هیچ راهی برای تماس نیست. تصور آن هم سخت است اما رادیو ترانک ملی، برای همین موقعیت ها و تسریع در امدادرسانی طراحی شده است. به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، به هنگام بروز یک بحران، قابلیت حفظ ارتباط با مناطق درگیر به ویژه برای مدیریت بحران اهمیت زیادی دارد و با تلاش محققان کشورمان، زمانی که به هر دلیلی مسیر ارتباط گیری سخت شود، رادیو ترانک ملی ابزاری می شود تا شعار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به قوت خود باقی بماند و «ارتباط قطع نشود».


 • تعرفه نرخ پایه خدمات فنی انفورماتیک سال 97 منتشر شد

  1397/08/30

  سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور تعرفه نرخ پایه خدمات فنی تخصصی انفورماتیک سال 97 را منتشر کرد.   این سازمان در راستای اﺟﺮای وﻇﺎﻳﻒ ﻣﺤﻮﻟﻪ در ﻣﺎده ۱۲ ﻗﺎﻧﻮن ﭘﺪﻳﺪآورﻧﺪﮔﺎن  نرم‏اﻓﺰار ﻣﺒﻨﻲ ﺑﺮ ﺳﺎﻣﺎﻧﺪﻫﻲ و نظم‏ﺑﺨﺸﻲ ﺑﺎزار کسب‏وﻛﺎرﻫﺎی ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﺣﻮزه ﻓﻨﺎوری اﻃﻼﻋﺎت ﻛﺸﻮر و همﭼﻨﻴﻦ اﺧﺘﻴﺎرات ﻗﺎﻧﻮﻧﻲ ﻣﻄﺮح در ﺑﻨﺪ ۱۲ ماده ۶۵ آیین‏ﻧﺎﻣﻪ ﺗﺸﻜﻴﻞ ﺳﺎزﻣﺎن ﻧﻈﺎم ﺻﻨﻔﻲ رایانه‏ای ﻛﺸﻮر ﻣﺼﻮب ﻫﻴﺎت وزیران، ﺑﺎ ﻣﻮﺿﻮع ﺗﻌﻴﻴﻦ ﻣﺒﺎﻧﻲ قیمت‏ﮔﺬاری ﺧﺪﻣﺎت حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، این سازمان از سال ۱۳۸۹ در یک فرآیند علمی، مبتنی بر سنجش کارشناسی، بررسی میدانی و در برخی موارد عرف، اقدام به کشف قیمت خدمات کرده است.


 • جهرمی: 10 میلیون خودرو کارت سوخت ندارند

  1397/08/30

  وزیر ارتباطات گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های وزارت ارتباطات، توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در روستاها بوده است.   محمدجواد آذری‌جهرمی امروز در جلسه شورای اداری سلماس افزود: علاوه بر توسعه اینترنت نسل های سوم و چهارم در روستاها، در 170 روستای آذربایجان‌غربی نیز عملیات اجرایی توسعه اینترنت خانگی و تلفن‌ثابت انجام می‌شود.


 • چگونگی تبدیل کارت بانکی به کارت سوخت

  1397/08/30

  وزیر ارتباطات روز گذشته از امکان تبدیل کارت بانکی به کارت سوخت خبر داد. به گفته آذری جهرمی با استفاده از ظرفیت دولت الکترونیکی امکان اتصال کارت بانکی به کارت سوخت و استفاده از کارت بانکی برای بنزین زدن میسر شده است.    به گفته جهرمی امروزه حدود ۱۰ میلیون خودرو کارت سوخت ندارند و برای صادرکردن این تعداد کارت سوخت باید ۳۳۰ میلیارد تومان هزینه می‌شد در حالی که با استفاده از ظرفیت بین دستگاهی آن را به کارت بانکی متصل کردیم تا به جای اینکه مردم در صف بایستند تا در پلیس+۱۰ ثبت نام کنند و بعد از یک هفته با پست کارت را تحویل بگیرند با مراجعه به پورتال ملی پخش و پالایش و با فشردن سه گزینه کارت بانکی به کارت سوخت متصل می‌شود.


 • بهترین بازی‌های موبایلی سال ۲۰۱۸

  1397/08/30

  با نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۱۸، سایت‌های مختلف حوزه فناوری اقدام به معرفی محبوب‌ترین یا بهترین محصولات این حوزه در بخش‌های گوناگون کرده‌اند. با توجه به دسترسی و امکان استفاده راحت بازی‎های موبایلی که باعث شده در سال‌های اخیر به یک صنعت پرفروش تبدیل شود، سایت «سی نت» نیز در آخرین گزارشی که منتشر کرده به بهترین بازی‌های موبایلی در سال ۲۰۱۸ اشاره داشته است.


 • اولین چالش نوآوری تهران هوشمند

  1397/08/30

  اولین چالش نوآوری «تهران هوشمند» همزمان با هفته تهران هوشمند در روزهای ۱۴ تا ۱۶ آذرماه برگزار می‌شود. در این رویداد که یک ماراتن خلاقیت و برنامه‌نویسی است با استفاده از داده‌ها و دروازه‌های برنامه‌نویسی  (API) شهرداری تهران راهکارهای نوآورانه برای چالش‌های شهرداری تهران ارایه خواهد شد.


Last Next 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... Previous First 
ماه: سال: